Філармонія нескорених: як маріупольці продовжують творити музику у Києві

Філармонія нескорених. Скриншот: kanaldim.tv

Ідея проєкту "Філармонія нескорених" належить Національній філармонії України, яка підтримує музикантів з окупованих територій. Головна ціль — дати їм новий майданчик для репетицій та концертів. Першим на велику сцену в рамках цього проєкту вийшов маріупольський "Ренесанс", йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Ці нескорені українці продовжують робити свою справу попри втрачені домівки, роботу і спогади про страшний лютий 2022 року. Один з них — диригент і директор Маріупольської камерної філармонії Василь Крячок. Окупанти пропонували йому співпрацю, втім чоловік відмовився.

Він дивом вибрався з окупованого Маріуполя і потроху почав будувати своє життя. Зібрав колектив оркестру "Ренесанс", продовжив репетиції і зараз бере активну участь у проєкті "Філармонія нескорених".

"Головна задача, яку ми виконали, це те, що камерний оркестр "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії поновив свою концертну діяльність в Києві. Звісно все це на період окупації Маріуполя. Філармонія нескорена", — розповів диригент Василь Крячок.

Ідея проєкту належить Національній філармонії України, яка підтримує музикантів з окупованих та окупованих українських територій. Головна ціль — дати музикантам новий майданчик для репетицій та концертів. Новий творчий дім.

"Часом ведуться дискусії чи є культурний фронт, чи його нема? Чи є тільки фронт військовий? Оскільки ми розуміємо, що війна гібридна, а отже, існує і культурний фронт. Митці є активними бійцями культурного фронту. Вони відстоюють нашу ідентичність, ідентичність України", — пояснив в.о. гендиректора Національної філармонії України Михайло Швед.

Маріупольський камерний оркестр "Ренесанс" — перший музичний колектив, який вийшов на київську сцену в рамках проєкту "Філармонія нескорених".

"Це дуже потрібний проєкт. Ми, як глядачі, підтримуємо музикантів, коли купуємо квитки на концерти. Тим часом музиканти працюють, а не сидять без діла. В них є проєкти, кожен з них особливий та цікавий. Колектив працює дуже класно, підбирають музику влучно.   Ніяких зауважень немає. Я їх слухав на інших майданчиках, менш акустичних, але на якість це не впливало", — додав відвідувач концерту Юрій Гулевич.

У "Ренесансі" залишилось усього п'ять маріупольців. Решта — музиканти з Луганська, Сєвєродонецька, Харкова та Києва. Вони несподівано для себе стали єдиним колективом і щиро вірять у те, що скоро повернуться додому і ще зіграють нескорену музику у рідних філармоніях. 

Читайте також: Концерт "Симфонія Криму. Повернення": як відбувалося дослідження півострова через музику

Медіа-партнери
Прямий ефір